„Ето колко е добро и колко угодно, да живеят братя в единомислие.“ (Псалом 133)

    Видео от посрещането на изгрева и духовния наряд на Странджа, 29.04.2019 г., 1ва и 2ра част

    Приятели, С радост споделяме с вас първа и втора част от видеото от посрещането на изгрева и духовния наряд на палатковия…

    Видео от лекцията „Тайните на формулите: от Христос до Учителя“ с Петър Вангелов

    Приятели, Публикуваме видеото от лекцията „Тайните на формулите: от Христос до Учителя“ с Петър Вангелов, която се проведе на 13.04.2019…

    Изследване „Сакралното българско Слово и неговата окултна сила“ от Петър Вангелов

    Приятели, Предлагаме ви едно изследване на Словото на Учителя от неговия последовател Петър Вангелов. Още с публикуването му в бр. 4 (150)…

    Видео от Представянето на Зодиакално-нумеричния метод с Марта Бойо

    Приятели, Публикуваме видеото от Представянето на Зодиакално-нумеричния метод с лектор Марта Бойо, състояло се на 16.03.2019 г. в София. В лекцията…

    Видео от Публичното четене на беседата „Великден“

    Приятели, Публикуваме видеото от Публичното четене на беседата „Великден“ в София на 31.03.2019 г. Четящ: Петър Вангелов, водеща: Петя Тасева,…

    Видео от Семинар по Паневритмия

    Приятели, Споделяме с вас видеото от първа и втора част на Семинара по Паневритмия с лектори Теодор Николов и Георги…

    Тук е календарът ни с програма за събития: срещи, събори, творчески мероприятия (концерти, изложби, представяне на книги и др.), общи молитви на последователите на Бялото братство в България и полезни новини с информация за синархията, както и други теми свързани с хармонизиране, координиране и сплотяване чрез братски живот по методите завещани ни от Учителя Петър Дънов (Беинса Дуно) .

    Предстоящи събития - кликнете върху избрана дата за още подробности (на мобилните устройства информацията се показва под календара)

    Покажи събитията по категории

    Местоположения

    Изчисти предпочитанията
    Пон
    Вт
    Ср
    Четв
    Пет
    Съб
    Неделя
    юни
    юни
    юни
    юни
    юни
    юни
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      07.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    8
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      08.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    9
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      09.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    10
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      10.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    11
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      11.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    12
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      12.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    • Тържествено отбелязване празника на Учителя на родното му място
      14:00 -19:00
      12.07.2018

      Скъпи приятели,

      По Инициатива на Просветен съвет – България, в рамките на семинара по Паневритмия във Варна и със специалното съдействие на кметството в с. Николаевка, ви каним на тържествено отбелязване празника на Учителя в неговото родно място.

      14 ч. – Тръгване от братското лозе в гр. Варна за с. Николаевка;
      15-17 ч. – Историческа разходка из селото – посещение на църквата „Св. Атанасий“ , разглеждане на реставрираната къща на чорбаджи Атанас Георгиев и др.
      17-19 ч. – Празничен концерт в читалището на с. Николаевка с участието на хор „Вдъхновение“, Иво Бонев – пиано, Сийка Рахнева – цигулка и др.

      Очакваме ви!

    13
    • Семинар по Паневритмия
      05:30 -14:00
      13.07.2018-13.07.2018

      Предварителна ритъм-програма на семинара по Паневритмия „Варна-2018“, организиран с помощта на Просветен съвет България

      Събота – 7.07. 

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Запознаване на участниците;

      9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      10:00-10:30 – Философия и дух на  Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“,  „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Неделя – 8.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;

      16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Понеделник – 9.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.

      9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;

      16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Вторник – 10.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.

      16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Сряда – 11.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;

      17:00-17:30 – Чай/кафе;

      17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);

      18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

       

      Четвъртък – 12.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;

      11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;

      12:30 – Братски обяд;

      14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;

      15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;

      17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)

      19:00 – Отпътуване обратно за Варна

       

      Петък – 13.07.

      5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);

      6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);

      9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;

      9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;

      10:30-11:00 – Чай/кафе;

      11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);

      12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;

      12:30 – Братски обяд;

       

      Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

      За подробности и записвания: Георги Христов – 0888865418

    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    август
    август
    август
    август
    август

    Създадохме sinarhia.com за вас, защото вярваме, че:

    Братство се гради не с устави и договори, а с Любов.

    Истинското Християнство изключва власт на едни хора над други.

    Само безкористната работа е работа за Бога.

    Е добре да прилагаме Учителя, а не да го предаваме.

    Център на нашето обединение трябва да бъде Христос.

    Единението в Любовта прави силата.

    Ако споделяте нашите възгледи, добре дошли сред нас! 🙂

     

    Close